+420 603 201 323 (Po-Pá 10-16h)

O kurzech
Co je na kurzech tak rebelského?
Bez základů to nepůjde. Ale ty stačí

Kurzy nejsou určeny pro absolutní začátečníky, ale pro ty z vás, kteří jste se angličtinou ve škole nebo v kurzu již setkali. Máte tedy základy.

Možná také do nějakého kurzu docházíte a ve srovnání s ostatními si nevedete nijak špatně. Přes vynaložený čas a úsilí se ale necítíte při mluvení stále komfortně. Své znalosti angličtiny hodnotíte způsobem "Něco z angličtiny vím, ale mluvit už asi nikdy pořádně nebudu".Ale nezoufejte. Máme pro vás samé dobré zprávy

1. “Nevíte, kolik toho již víte”

Fakta: pro běžnou konverzaci stačí OVLÁDAT ! cca 2000 - 2500 slov. Jako v češtině (i když jich máme údajně přes 200.000)

Většina studentů hodně anglických slov zná, jenže o tom neví. Slova nejsou aktivní.

Nejsou to bojovníci v plné zbroji. Je to spící pěchota, polehávající po celých kasárnách. Než ji student svolá, tak na bitevním poli již nikdo není. Pak si zpětně říká, jak to mohl vyslovit jinak. A mnohem lépe.

2. “Jde to zlomit”

Fakta: cca 90% české populace není schopno udržet běžnou konverzaci. Ani po absolvování základní a střední školy, kde se angličtina učila

Když se však změní podmínky (musí používat angličtinu v práci, mají partu anglických kamarádů, pobývali v anglicky mluvící zemi), začnou všichni mluvit raz dva. Každý jeden.

Není co dodat.Závěr: Pokud byste si do dnešních dnů připadali pro výuku angličtiny tak trochu “nezpůsobilí”, tak to není správný závěr.

Tím, že chodíte do kurzu nebo máte angličtinu ve škole ještě neznamená, že máte pro učení mluvené angličtiny optimální podmínky. S upřímným srcem vám můžeme říci, že pokud ještě nemluvíte, tak ty optimální nemáte.TIP:

Angličtina pro rebely neznamená, že je všem studentům dvacet a mají baťůžek na zádech. Rozmluví se i ti z vás, kteří jste donuceni se naučit okolnostmi. Například:

  • Manageři a zaměstnanci, kterým schopnost komunikace brání v dalším rozvoji.
  • Rodiče, kterým se oženili potomci do zahraničí a oni se chtějí domluvit se svými novými příbuznými a časem i s vnoučaty.
  • Ti, kteří své penzijní připojištění chtějí vyměnit za cestování a nyní mají čas a chuť se konečně naučit.
  • A všichni ostatní, pro které je promluvit anglicky letitou noční můrou.