+420 603 201 323 (Po-Pá 10-16h)

O kurzech
Co je na kurzech tak rebelského?
Neždímejte sebe. Ždímejte angličtinu

TEST
Cizinec se vás zeptá, jaký je v češtině rozdíl mezi:
  • "Je mi to jedno."
  • "Nezáleží mi na tom."
  • "Není to pro mě důležité."
Co mu odpovíte?

Na chvíli se zamyslíte a pak mu řeknete, že všechny možnosti vyjadřují totéž. Může říci jakokouliv z nich a každému bude jasné, o čem mluví. A naopak. Stačí umět jednu a ta zastoupí všechny.

Jazyk není matematika. Tam může být jen jedno dobře, ostatní je špatně. Pokud si tento přístup přenesete do mluveného projevu, tak jste ztraceni. Protože v jazyce je to naopak. Vše je dobře, když to není špatně.

Samozřejmě nelze zaměnit "já" za "ty". To by nešlo. Pak ale existuje široká oblast, kde bývá na výběr. A vždy to bude dobře. Cíl je splněn. Druhá strana ví, o čem mluvíte.

Stejně tak to vnímá Angličan. Není podstatné (Je mu to jedno. Nezáleží mu na tom. Není to pro něho důležité.), jak mu to řeknete. Protože i jemu to různě říká jeho soused, kolega nebo jeho žena.

Této vlastnosti v češtině využíváme všichni. V hovorovém jazyce stále dokola ždímáme těch pár tisíc slov, které nám pro běžnou konverzaci stačí. To, že se jejich významy překrývají, můžeme je různě poskládat, zaměnit atd. vytváří hodně variant, jak lze něco říci. Ale stále dokola vaříme z toho samého základu.

To samé vás chceme naučit. Jen, pro tentokrát, v angličtině. Abyste objevili, co už vlastně víte (a kolik toho víte). Jen nevíte, jak to zužitkovat, sklidit, vyždímat.

K tomu to vše směřuje. Práce v hodinách, využitelné obraty, dialogy, poslechy. Vše má jeden cíl. Abyste se ten svůj základ naučili používat s lehkostí a nikdy vás nenechal na holičkách.

Pustťe si video a máte příklad, jak se dá vyždímat jedno slovo. A takových znáte. Jen je oživit. To se naučíte.