+420 603 201 323 (Po-Pá 10-16h)

Z trenažéru do ostrého provozu

Kde se žije, tam je dialog

Nechceme, abyste trénovali na vyprávění, co jste dělali o víkendu nebo se učili popisovat co je na obrázku. To nepotřebujete. Dialog je 90% mluveného projevu. Kde jinde najít emoce, akčnost a k tomu praktičnost, použitelnou v mnoha situacích.

Zároveň je to ten nejtěžší úkol. Rychlá reakce, pohotovost, improvizace - to vše je potřeba. Pak i to vyprávění o víkendu zvládnete levou zadní.

Nechtěná gramatická drezúra

Při dialogu střídá jeden gramatický jev druhý, bez nich se dialog neobejde. Což je dobrá zpráva, pokud si chcete vše zažít tak, abyste při mluvení nemuseli o gramatice vůbec přemýšlet.

Zde je příklad dialogu, kterých vytváříte na kurzu desítky. Toto je úroveň angličtiny, kterou garantujeme, že budete ovládat.


- Mami, nemohly bychom si pořídit toho pejska?
- Ježíš nezačínej s tím znova! Nemohly. Už jsme to řešily stokrát.
- A nemohly bychom o tom aspoň uvažovat? Já bych se o něj starala.
- Bětu, podívej se na to mýma očima. Vždyť jsme celý dny pryč, já v práci, ty ve škole, na sboru nebo na volejbale, nemohly bychom se o něj starat. A navíc bydlíme v bytě.
- Ale spousta sousedů má tady v baráku psy a já nemůžu nic.
- Jak to můžeš říct? Vždyť jsi dostala k svátku králíka! Už takhle bude problém, až pojedeme pryč. Zrovna popros babičku, aby nám ho s dědou pohlídali, až budeme v březnu na horách.
- Už to vědí a říkali, to není problém. A vůbec, co má králík společnýho se psem?
- Nebuď drzá. Já už jsem se rozhodla, prostě psa do bytu nechci. Až budeš velká, pořiď si třeba dva psy, možná Ti je i pohlídám.


Deset takových dialogů a máte průřez každodenní anglickou gramatikou jako na dlani. Nádhera.

Ať to neumře v polovině!

Vsadit na dialog, vysvětlit, vytisknout. Probrat nejasnosti, udělat několik cvičení. Vše si tímto způsobem zapamatujete a věříme, že mluvení pak půjde jako po másle.

Nevěříme, nepůjde.

Životem kypící dialog je kvalitní sazenice. Pro bohatou úrodu to ale nestačí. Zakořenění žádá podmínky.

Abyste neměli holé ruce, tak je dalším úkolem vám dát nástroj, s kterým tu svoji vyšlechtěnou sazenici dovedete ke sklizni. Ať nepojde, nezahyne, nepřijde vniveč.

Proto se stejnou pečlivostí připravujeme pro studenty audionahrávky. Jak jejich obsah, tak i formu. Touto zálivkou jsou vybaveni pro fázi opakování.

Dialogy nejsou však tou jedinou ingrediencí, co nahrávky obsahují. Pro tu druhou je potřeba vyhledat a seskupit dohromady celé věty, kde se klíčová slova a obraty vyskytují v různých významech. Bývají to vzrušující seznamy, kolik lze často jedním způsobem obsloužit situací. Následuje závěrečná přísada, kterou jsou užitečné obraty. Lektoři si během konzultací dělají poznámky, v jaké konkrétní situaci je student použil. V nahrávkách tedy nemohou chybět.

A jde se do studia.

Kočkopes patří na řetěz

Při vzpomínce na film nebo sitkom v originále vás může napadnout: "Stejně tomu nebudu rozumět, to už mám za sebou."

Netřeba obav, každý rodilý mluvčí dostává před vstupem do studia uzdu. Za tu nekopromisně taháme, když potřebují krotit. Nejde o školní nahrávku pro porozumění obsahu. Jde o výuku mluvení, a proto je potřeba všemu dokonale rozumět. Míchat to dohromady, tak studio opustí kočkopes, který by studentům jen kradl čas a energii.

Ať si řádí jinde.

Nenechat vyschnout ani nepřelít

křivka zapomínání
Více (princip, aplikace ...)

Oproti zahraničí máme při opakování vše pevně ve svých rukou. Tady se dá hodně dohnat. Efektivní opakování má svoje zákonitosti, které nelze v zahraničí z praktických důvodů vždy dodržet. To doma můžeme, to je naše výhoda.

Výsledky výzkumů, při kterých se vědci pídili po těch nejúčinnějších intervalech pro opakování, jsou známé. Pro každého studenta je proto připraven návod, kdy a kolikrát opakovat. Nemusí pátrat, kdy je pro opakování vhodná chvíle a ví, kolik času mu angličtina během poslechů spolkne.

Teď už jen zapnout přehrávač v ten správný den.


mp3 přehrávač

A žádné výmluvy, že není jak poslouchat!

Každý student, který se přihlásí do našich kurzů dostává MP3 přehrávač s displayem ZDARMA.

(pro všechny typy kurzů)