+420 603 201 323 (Po-Pá 10-16h)

Výuka angličtiny
co postrádáme doma a co nám pomáhá v zahraničí


1. Jazyk se musí (pro)žít

Jakýkoliv emoční zážitek je jedním z nejlepších způsobů, jak si něco zapíšete do paměti. Když se týká osobně přímo vás, tak třikrát lépe. Radost, strach, nutnost něco vyřešit, vysvětlit, pochopit, ale i trapná situace nebo nejistota, to vše se hodí. Ideální stav, jak si něco zapamatujete a často o tom ještě dlouho přemýšlíte. Takových situací je třeba při aktivním pobytu v zahraničí opravdu nepočítaně. Jedna střídá druhou.

2. Slyšet na prvním místě

Informace, jak se co řekne, k vám musí nejdříve nějak proniknout. Na výběr jsou jen dvě trasy. Sluchem nebo zrakem. Asi se nikdo nebude přít, že do zahraničí se nejezdí jazyk číst, ale hlavně poslouchat a následně i mluvit. Zrak může být hlavní trasou, jde-li o čtení a psaní, ale pro mluvení bude pro vás králem vždy sluch.

3. Opakování - mocný nástroj se špatnou pověstí

Když se řekne opakování, tak se u nikoho nerozlije příjemný pocit doprovázený zasněným úsměvem. Naopak, opakování připomíná zkoušení u tabule, čtvrtletní písemku z matematiky nebo nudu. Jenže bez něho to nejde. Pro každého známý fakt.

V zahraničí je to ale každodenní chleba, ať jde o slovní zásobu nebo gramatiku. Když uslyšíte a pochopíte obrat nebo slovo poprvé, tak od té doby již neprovádíte jinou činnost, než jen opakování a opakování. Činnost, kterou strávíte bezkonkurenčně nejvíce času.

I když, kdo by nazval příjemné posezení s přáteli opakováním? Účel je jiný, ale z pohledu učení je to směs opakování toho, co již umíte a poslechu toho, co od příště opakovat začnete. Prožíváte danou situaci, aniž si uvědomíte, že vlastně opakujete. To není jako příprava před písemkou z matematiky.

Summa summarum

Proto to v zahraničí tak jde. A nejen v zahraničí. Když budete mít anglicky mluvícího partnetra nebo budete pracovat ve firmě, kde bude komunikačním jazykem angličtina, tak důvody pro rychlé naučení jsou stejné. Žádná jiná magie v tom není.

Není se pak co divit, že ve škole to nejde. V hodinách angličtiny se chce často spát, opakování je jen do příštího zkoušení a tím to končí. To, že se většinou výuka angličtiny provádí očima nemá význam snad ani zdůrazňovat.

Abyste mohli nechat pas v šuplíku

To je náš hlavní cíl, vize, poslání.

Jedno jest.

Naučit vás tak, abyste za angličtinou nemuseli vyjíždět do zahraničí nebo hledat cizince na seznamce. Protože ne každý má tu možnost, čas, peníze nebo chuť.

Nebo na to nemá povahu.

Co si budeme namlouvat. Je lepší se naučit v Čechách a pak mít svobodu rozhodnutí kam vyrazit, než kvůli výuce angličtiny být donuceni strávit rok utírám anglických prdelek jako au pair.